POWITANIE
Witaj w największym i najdłużej działającym w sieci polskim serwisie informacyjnym poświęconym amerykańskiej legendzie muzyki pop & r'n'b, jedynej i niepowtarzalnej  Mariah Carey.

"Mariah to artystka o bardzo rzadkiej pięciooktawowej skali głosu. Od swojego debiutu w 1990 roku uznawana jest za jedną z najlepszych wokalistek w historii muzyki a także za doskonałą kompozytorkę - jest autorką prawie wszystkich swoich utworów. Albumy jakie nagrała wzbudzają uznanie zarówno krytyki jak i fanów na całym świecie".


DISCLAIMER
Nie utrzymujemy kontaktu zarówno z Mariah jak i z jej managementem. Teksty znajdujące się na stronie są autorstwa osób zajmujących się jej prowadzeniem, dlatego prosimy o uszanowanie naszej pracy i niepublikowanie naszej własności na innych stronach. Nie przypisujemy sobie praw autorskich do fotografii, materiałów audio oraz wideo. Prawa autorskie przysługują tylko i wyłącznie ich twórcom. Jakiekolwiek naruszenie praw autorskich nie jest z naszej strony zamierzone.

© Copyright MariahPolska.com
Jesteśmy z Wami od 11.07.2004.

AUDIO PLAYER
One Sweet Day (Live)
Triumphant (Pulse Radio Edit)
Almost Home
UTS (Drifting Re-Mix)
H.A.T.E.U. (Chew Fu Stop Hatin)
El Amor Que Soñé
H.A.T.E.U. (Benny Benassi Mix)
I Still Believe
Touch My Body (Remix)
Love Hangover/Heartbreaker
I Stay In Love (Jody den...)
American Idol Medley

MARIAH POLSKA FACEBOOK

OSTATNIO NA FORUM

Online (0)
Zarejestrowani (0)
Ukryci (0)
Goście (0)Rodzina i przyjaciele

Nicholas Scott "Nick" Cannon (mąż)
Amerykański aktor, raper i producent. Od najmłodszych lat występował w telewizji i w filmach. Ma na swoim koncie ponad dwadzieścia ról filmowych (m. in. w świetnie przyjętym przez krytykę "Doboszu") i udział w wielu programach telewizyjnych. Przez pewien czas prowadził swój program w MTV. Zajmuje się również produkcją filmową i telewizyjną oraz reżyserowaniem teledysków. Miał też swój udział w pisaniu scenariuszy do kilku z filmów, w których wystąpił. Wydał album muzyczny, przy którym współpracował m. in. z R.Kellym i Mary J. Blige. Prowadzi program America's Got Talent, występuje jako DJ na wielu popularnych imprezach, m. in. dla stacji ABC poprowadził słynny Bal Inauguracyjny prezydenta Baracka Obamy. Od 2009 roku jest również prezesem stacji telewizyjnej Nickelodeon, (dla której kiedyś przygotowywał własny program - The Nick Cannon Show) zajmującej się, podobnie jak Disney Channel, przygotowywaniem programów i filmów dla dzieci i młodzieży.
Od kwietnia 2008 roku jest mężem Mariah Carey. Mariah i Nick po raz pierwszy spotkali się na rozdaniu nagród People's Choice Awards w 2005 roku. W 2008 roku Mariah zaprosiła go do udziału w teledysku "Touch My Body", w którym jednak nie wystąpił. Ostatecznie zagrał w teledysku do utworu "Bye Bye". Zaręczyli się pod koniec kwietnia 2008 roku i kilka dni później pobrali się w posiadłości Mariah na Bahamach.Patricia Carey (matka)
Patricia Hickey urodziła się w Illinois (USA) jako córka irlandzkiego imigranta. Nigdy nie poznała swego ojca, ponieważ ten zmarł, zanim przyszła na świat. Swój talent muzyczny, odziedziczony po ojcu, odkryła już w czasach szkolnych, zaś po ukończeniu szkoły wyjechała do Nowego Jorku, gdzie podjęła pracę w New York City Opera.
W Nowym Jorku Patricia poznała swojego przyszłego męża, ojca Mariah - czarnoskórego Alfreda Roy Carey, jednak gdy wyszła za niego za mąż, rodzina wyrzekła się jej. Niestety małżeństwo nie było szczęśliwe, a po rozwodzie, matka gwiazdy musiała podjąć się kilku prac, które miały zapewnić utrzymanie jej dzieciom. Pracowała jako śpiewaczka operowa, jazzowa, nauczyciel muzyki oraz jako kierownik sklepu ze zwierzętami. To ona była osobą, która pierwsza odkryła muzyczny talent Mariah, a była dla córki nie tylko matką, ale i przyjaciółką, z którą gwiazda ma bardzo dobry kontakt do dzisiaj.Alfred Roy Carey (ojciec)
Alfred, ojciec Mariah, pochodził z Wenezueli. Jego prawdziwe nazwisko brzmiało Nunez, zmienił je jednak po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych. Alfred był bardzo surowym ojcem. Mariah nie miała z nim dobrego kontaktu, prawdopodobnie z powodu rozwodu rodziców, który miał miejsce, gdy dziewczynka miała zaledwie trzy lata (zamieszkała wraz z matką i bratem). W rozmowie z amerykańskim magazynem, Rolling Stone, Mariah powiedziała: "Gdy byłam mała, ojciec nie pozwalał nikomu rozmawiać przy posiłku. Można było mówić tylko wtedy, gdy zadał komuś pytanie. Pewnego wieczoru, podczas jednego z posiłków zaczęłam sobie śpiewać. Powiedział wtedy, że nie będzie żadnego śpiewania przy tym stole. Wstałam od stołu, pobiegłam do salonu, wdrapałam się na stół i zaczęłam tam śpiewać tak głośno, jak to było tylko możliwe".
Po rozwodzie Alfred przeniósł się do Waszyngtonu, gdzie pracował jako inżynier aeronautyki. Niewiele wiedział o sukcesach swojej córki.
Mariah: "On myśli, że wydałam jeden album, a tak naprawdę nie zna żadnej mojej piosenki".
Gdy jednak gwiazda dowiedziała się o ciężkim stanie chorego na nowotwór ojca, przerwała pracę nad aktualnie tworzoną płytą na wyspie Capri w Europie i przyleciała do USA, aby się z nim spotkać. 4 lipca 2001 Alfred przegrał walkę z nowotworem. To właśnie jemu Mariah zadedykowała album "Charmbracelet".Morgan Carey (brat)
Morgan jest starszym o 9 lat bratem. Po rozwodzie rodziców zamieszkał wraz z matką i Mariah, ale nie spędzał w domu rodzinnym zbyt wiele czasu, ponieważ w wieku 17 lat podjął naukę w collegu. Gdy Mariah ukończyła szkołę, przenosząc się na Manhattan, zatrzymała się na jakiś czas w apartamencie brata, który w tamtym czasie przebywał we Włoszech.
Nie posiadamy zbyt wiele informacji na jego temat, najprawdopodobniej Morgan mieszka w Los Angeles, gdzie pracuje jako instruktor fitness.Alison Scott (siostra)
Alison jest starszą o 11 lat siostrą Mariah. Jako jedyna z rodzeństwa zamieszkała z ojcem po rozwodzie rodziców. W wieku osiemnastu lat wyszła za mąż i urodziła dziecko, a dziesięć lat później została matką kolejnego - Michaela.
Międzynarodowa prasa pisała różne historie na temat Alison. Spekulowano, że brała narkotyki, trudniła się prostytucją, a także na temat tego, że jest zarażona wirusem HIV.
Prawda jest taka, że Alison została zarażona wirusem HIV podczas narodzin drugiego syna, poznała też tą ciemną stronę życia (mówiła o tym w jednym z wywiadów).Shawn McDonald (siostrzeniec)
Shawn jest najstarszym z synów Alison. Jest zaledwie siedem lat młodszy od Mariah. Dorastał pod okiem ojca, ponieważ jego rodzice rozwiedli się, gdy chłopak miał 2 lata.
Latem 2002 roku ukończył prawo na Harvard University w Cambridge. Obecnie pracuje jako prawnik w Nowym Yorku, marzy, by w przyszłości zostać senatorem. Mariah i Shawn są sobie bardzo bliscy, gwiazda wspierała go finansowo w czasie studiów w Cambridge. Jest jej bardzo wdzięczny także za to, że nauczyła go wiary w to, iż może osiągnąć wszystko, o czym tylko zamarzy, jeśli tylko w to uwierzy. Spostrzegawczy fani pewnie zauważyli Shawna w videoklipie do piosenki "Can't Take That Away" z albumu "Rainbow".Michael (siostrzeniec)
To najmłodszy syn Alison, przyrodni brat Shawna. Urodził się w 1987, a był wychowywany przez matkę Mariah. Michael dostał małą rolę w filmie "Glitter". To on jest tym chłopcem, któremu Dice przerywa rozmowę telefoniczną, po to, aby Bille mogła zadzwonić do znajomych i powiadomić ich, że jej piosenka jest grana właśnie w radiu.Trey Lorenz (przyjaciel)
"Trey pochodzi z Florence / północnej Caroliny, która jest domem kanapek rybnych" - tymi słowami Mariah przedstawia zawsze Trey'a podczas swoich koncertów. Trey urodził się 19 stycznia 1969 roku. Jego matka Bernice pracuje jako nauczycielka historii, ojciec Lloyd jest dyrektorem lokalnego ośrodka pracy. Jako młody chłopak pobierał lekcje śpiewu i oraz gry na pianinie, śpiewał także z zespołem The Player, który miał kilka hitów w pierwszej czterdziestce amerykańskiej listy przebojów. Mariah poznała Treya podczas nagrywania swojego pierwszego albumu, w 1988 roku. Już od samego początku pokochała jego niesamowity głos, prawdopodobnie dlatego Trey pracował przy nagrywaniu niemalże każdego z albumów gwiazdy. Wydał też swój album, na którym Mariah pod pseudonimem HoneyBfly zaśpiewała w chórku do utworu "Make You Happy". Piosenka ta znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Men In Black".Josefine Sundkvist (przyjaciółka)
Mariah poznała Josephine w wieku 14 lat, Josi miała wtedy 16 lat. Josephine spotykała się z bratem Mariah, Morganem, jednak po jakimś czasie rozstali się, co nie zaważyło na jej przyjaźni z piosenkarką. Kiedy Mariah przeniosła się do Nowego Jorku w 1987 roku, zamieszkała wspólnie z Josephine w jednym pokoju, który dzieliły z dwiema innymi współlokatorkami i dziewięcioma kotami. Josephine jest Szwedką, mieszka w swoim rodzinnym kraju, gdzie wyszła za mąż. Napisała kilka książek dla dzieci, obecnie pracuje w agencji ogłoszeniowej. Co bardziej spostrzegawczy na pewno dostrzegli Josefine w teledyskach: "Emotions", "Anytime You Need A Friend (Remix)" oraz "Joy To The World (Remix)".Shawntae Harris aka Da Brat (przyjaciółka)
Shawntae Harris, znana lepiej jako Da Brat, jest kolejną przyjaciółką Mariah. Poznały się, gdy gwiazda nagrywała remix do utworu "Always Be My Baby". Da Brat pracowała z Mariah przy nagrywaniu takich utworów jak "I Still Believe/Pure Imagination", "Heartbreaker (Remix) ", "Loverboy (Remix) ", "Got A Thing For You " i innych. Zagrała również u boku Mariah w filmie "Glitter ", wcielając się w rolę przyjaciółki Billie - Louise.Mary Ann Tatum (przyjaciółka)
Mary Ann śpiewa w chórku Mariah. Mariah przyjaźni się z nią od czasu nagrania albumu "Butterfly", przy którym obie się poznały. Większość fanów zapewne słyszało ją także w wiadomościach głosowych dla fanów, zamieszczanych przez Mariah na jej oficjalnej stronie, a także widziało w programie zrealizowanym przez MTV, pt. "Cribs". Program, w którym Mariah oporowadzała widzów po swoim apartamencie, w którym znajdowała się właśnie Mary Ann. Jej głos ma bardzo zbliżoną barwę do głosu Mariah.Jasmine Dotiwala (przyjaciółka)
Poznały i zaprzyjaźniły się na Capri podczas kręcenia programu dla stacji MTV (obie panie po zakończeniu wywiadu wskoczyły do basenu, a kiedy okazało się, że Jasmine nie ma się w co przebrać, Mariah zaoferowała jej swoje ubranie). Jasmine zaczynała swoja karierę jako prezenterka MTV News, za których redakcję później była odpowiedzialna. Przez pewien czas szefowała również stacji MTV Base. Obecnie jest redaktorką brytyjskiego magazyny The Voice, gdzie m.in. prowadzi kolumnę Jasmine's Juice., w której często opisuje swoje podróże z Mariah..