POWITANIE
Witaj w największym i najdłużej działającym w sieci polskim serwisie informacyjnym poświęconym amerykańskiej legendzie muzyki pop & r'n'b, jedynej i niepowtarzalnej  Mariah Carey.

"Mariah to artystka o bardzo rzadkiej pięciooktawowej skali głosu. Od swojego debiutu w 1990 roku uznawana jest za jedną z najlepszych wokalistek w historii muzyki a także za doskonałą kompozytorkę - jest autorką prawie wszystkich swoich utworów. Albumy jakie nagrała wzbudzają uznanie zarówno krytyki jak i fanów na całym świecie".


DISCLAIMER
Nie utrzymujemy kontaktu zarówno z Mariah jak i z jej managementem. Teksty znajdujące się na stronie są autorstwa osób zajmujących się jej prowadzeniem, dlatego prosimy o uszanowanie naszej pracy i niepublikowanie naszej własności na innych stronach. Nie przypisujemy sobie praw autorskich do fotografii, materiałów audio oraz wideo. Prawa autorskie przysługują tylko i wyłącznie ich twórcom. Jakiekolwiek naruszenie praw autorskich nie jest z naszej strony zamierzone.

© Copyright MariahPolska.com
Jesteśmy z Wami od 11.07.2004.

AUDIO PLAYER
One Sweet Day (Live)
Triumphant (Pulse Radio Edit)
Almost Home
UTS (Drifting Re-Mix)
H.A.T.E.U. (Chew Fu Stop Hatin)
El Amor Que Soñé
H.A.T.E.U. (Benny Benassi Mix)
I Still Believe
Touch My Body (Remix)
Love Hangover/Heartbreaker
I Stay In Love (Jody den...)
American Idol Medley

MARIAH POLSKA FACEBOOK

OSTATNIO NA FORUM

Online (0)
Zarejestrowani (0)
Ukryci (0)
Goście (0)The Emancipation Of Mimi

   

01. It's Like Thattekst
02. We Belong Together tekst
03. Shake It Off tekst
04. Mine Again tekst
05. Say Somethin' (feat. Snoop Dogg) tekst
06. Stay The Night tekst
07. Get Your Number tekst
08. One And Only (feat. Twista) tekst
09. Circles tekst
10. Your Girl tekst
11. I Wish You Knew tekst
12. To The Floor (feat. Nelly) tekst
13. Joy Ride tekst
14. Fly Like A Bird tekst
15. Sprung* tekst
16. Secret Love** tekst
   

Platynowa edycja
01. Don't Forget About Us tekst
02. Makin' It Last All Night Long (What It Do) (feat. Jermaine Dupri) tekst
03. So Lonely (One & Only part II) feat. Twista tekst
04. We Belong Together (Remix feat. Jadakiss and Styles P.) tekst

Wokalistka objawia światu nowy pseudonim Mimi i zaskakującą swobodę artystyczną. "The Emancipation Of Mimi" jest jak odrzucenie zbędnego bagażu w drodze na imprezę. Mariah zanurza się w klubowe klimaty w towarzystwie popularnych raperów: Snoop Dogga, Nelly'ego i Twisty. O dobry nastrój zadbali utalentowani producenci: Jermaine Dupri, The Neptunes i Kanye West. Album ten tętni życiem, a temat emancypacji pojawia się już w pierwszym utworze "It's Like That" (pierwszy singiel). "Nigdy wcześniej nagrywając płytę nie czułam takiej swobody. I choć na początku zastanawiałam się nad tekstem utworu 'Emancypacja Mimi', bo obawiałam się banału, teraz to tytuł całej płyty".

Utwór "Say Something" charakteryzuje się azjatycką melodyką i jazzowymi rytmami. Niewątpliwie to zasługa Pharella i Chada z The Neptunes, którzy nadali mu niezwykły klimat. "To całkowita zmiana w moim podejściu do muzyki. Chociaż kiedy usłyszałam ją po raz pierwszy, nie byłam przekonana, czy jest tak naprawdę dla mnie".

Drugi singiel, "We Belong Together", trafia na pierwsze miejsce listy Billboard Hot 100, tym samym stając się szesnastym numerem jeden Mariah. "'We Belong Together' jest smutny, ale znam takich, którym się naprawdę podoba i chcą go słuchać bez końca. A na początku nie zaliczałam go do swoich ulubionych".

"Fly Like A Bird" to klasyczna Mariah z lat 90, nowe, bardziej industrialne brzmienie, a także chór. "Fly Like A Bird' niesie nadzieję. Dlatego to jeden z moich ulubionych utworów na płycie".

Sukces płyty sprawił, że wydano jej re-edycję wzbogaconą o krążek DVD z teledyskami i cztery dodatkowe utwory. To z tej wersji płyty pochodzi "Don't Forget About Us" - 17-ty numer jeden Mariah na liście Billboard Hot 100.

* - bonustrack w Japonii oraz Wielkiej Brytanii
** - bonustrack w Japonii