POWITANIE
Witaj w największym i najdłużej działającym w sieci polskim serwisie informacyjnym poświęconym amerykańskiej legendzie muzyki pop & r'n'b, jedynej i niepowtarzalnej  Mariah Carey.

"Mariah to artystka o bardzo rzadkiej pięciooktawowej skali głosu. Od swojego debiutu w 1990 roku uznawana jest za jedną z najlepszych wokalistek w historii muzyki a także za doskonałą kompozytorkę - jest autorką prawie wszystkich swoich utworów. Albumy jakie nagrała wzbudzają uznanie zarówno krytyki jak i fanów na całym świecie".


DISCLAIMER
Nie utrzymujemy kontaktu zarówno z Mariah jak i z jej managementem. Teksty znajdujące się na stronie są autorstwa osób zajmujących się jej prowadzeniem, dlatego prosimy o uszanowanie naszej pracy i niepublikowanie naszej własności na innych stronach. Nie przypisujemy sobie praw autorskich do fotografii, materiałów audio oraz wideo. Prawa autorskie przysługują tylko i wyłącznie ich twórcom. Jakiekolwiek naruszenie praw autorskich nie jest z naszej strony zamierzone.

© Copyright MariahPolska.com
Jesteśmy z Wami od 11.07.2004.

AUDIO PLAYER
One Sweet Day (Live)
Triumphant (Pulse Radio Edit)
Almost Home
UTS (Drifting Re-Mix)
H.A.T.E.U. (Chew Fu Stop Hatin)
El Amor Que Soñé
H.A.T.E.U. (Benny Benassi Mix)
I Still Believe
Touch My Body (Remix)
Love Hangover/Heartbreaker
I Stay In Love (Jody den...)
American Idol Medley

MARIAH POLSKA FACEBOOK

OSTATNIO NA FORUM

Online (0)
Zarejestrowani (0)
Ukryci (0)
Goście (0)Music Box

   

01. Dreamlovertekst
02. Hero tekst
03. Anytime You Need A Friend tekst
04. Music Box tekst
05. Now That I Know tekst
06. Never Forget You tekst
07. Without You tekst
08. Just To Hold You Once Again tekst
09. I've Been Thinking About You tekst
10. All I Ever Wanted tekst
11. Everything Fades Away (Bonustrack) tekst
12. Héroe* tekst

"Music Box" (Pozytywka) to trzeci studyjny album Mariah, a zarazem pierwszy krążek od czterech latach, który doprowadził artystkę na szczyt listy najlepiej sprzedających się albumów. Dlaczego taki tytuł? "Piękny dźwięk, który wydobywa się z pozytywki, jest tak śliczny i tak delikatny. Uwielbiam go". Wybór pierwszego singla był jak zawsze bardzo ważny i padł na piosenkę "Dreamlover" napisaną przez Mariah, Dave'a Halla oraz Waltera Afanasieffa. Okazał się on być bardzo trafny, gdyż stał się kolejnym numerem jeden w karierze artystki.

Na drugi singiel wybrano piosenkę "Hero" napisaną przez Mariah wspólnie z Walterem Afanasieff - jej ósmy numer jeden na liście Billboard'u, który doprowadził Mariah przed ławę oskarżonych, gdyż jej obecny wówczas ochroniarz, Sly Stone, twierdził, że to on jest autorem słów wielkiego hitu. Mariah została oczyszczona z zarzutów przez sędzię federalnego Denny China, a oskarżonego zarzut kosztował 5,000 dolarów. Dustin Hoffman i Geena Davis występowali w filmie "Hero". Ludzie z Epic Records mieli zamiar stworzyć ścieżkę dźwiękową do filmu. Chcieli, aby Mariah nagrała piosenkę przewodnią, jednak nie wierzyli, że to się uda, ponieważ Mariah nie chciała nagrywać soundtracków. Więc spróbowali innego pomysłu. Poproszono Waltera Afanasieffa i Mariah, aby napisali wspólnie motyw przewodni. Film został pokazany Afanasieffowi i powiedziano mu, że najprawdopodobniej Gloria Estefan nagra do niego piosenkę. W tym czasie producent pracował z Mariah nad jej nowym albumem "Music Box". Poleciał do Nowego Jorku i poszedł do studia, gdzie akurat Mariah miała przerwę. "Siedziałem przy pianinie i opowiedziałem Mariah o filmie. W dwie godziny mieliśmy początek tej wspanialej piosenki, którą nazwaliśmy "Hero". W przekonaniu Mariah pisaliśmy piosenke dla Glorii Estefan" powiedział Walter. Para prawie skończyła nagrywanie piosenki, gdy do studia wszedł Tommy Mottola, prezes Sony Music Entertainment i ówczesny narzeczony Mariah. Gdy usłyszał piosenkę stwierdził, że to Mariah musi ją nagrać. Estefan nigdy nie dowiedziała się, że pierwotnie to ona miała nagrac piosenkę do soundtracku, a utwór, który ostatecznie się na nim znalazł, to "Heart Of A Hero" Luthera Vandrossa.

Pieniądze ze sprzedaży singla trafiły na konto fundacji, która zajęła się rodzinami ofiar strzelaniny na Long Island. Piosenka "Hero" została nagrana także w języku hiszpańskim i nosi tytuł "Heroe".

* - bonustrack w krajach hiszpańskojęzycznych