POWITANIE
Witaj w największym i najdłużej działającym w sieci polskim serwisie informacyjnym poświęconym amerykańskiej legendzie muzyki pop & r'n'b, jedynej i niepowtarzalnej  Mariah Carey.

"Mariah to artystka o bardzo rzadkiej pięciooktawowej skali głosu. Od swojego debiutu w 1990 roku uznawana jest za jedną z najlepszych wokalistek w historii muzyki a także za doskonałą kompozytorkę - jest autorką prawie wszystkich swoich utworów. Albumy jakie nagrała wzbudzają uznanie zarówno krytyki jak i fanów na całym świecie".


DISCLAIMER
Nie utrzymujemy kontaktu zarówno z Mariah jak i z jej managementem. Teksty znajdujące się na stronie są autorstwa osób zajmujących się jej prowadzeniem, dlatego prosimy o uszanowanie naszej pracy i niepublikowanie naszej własności na innych stronach. Nie przypisujemy sobie praw autorskich do fotografii, materiałów audio oraz wideo. Prawa autorskie przysługują tylko i wyłącznie ich twórcom. Jakiekolwiek naruszenie praw autorskich nie jest z naszej strony zamierzone.

© Copyright MariahPolska.com
Jesteśmy z Wami od 11.07.2004.

AUDIO PLAYER
One Sweet Day (Live)
Triumphant (Pulse Radio Edit)
Almost Home
UTS (Drifting Re-Mix)
H.A.T.E.U. (Chew Fu Stop Hatin)
El Amor Que Soñé
H.A.T.E.U. (Benny Benassi Mix)
I Still Believe
Touch My Body (Remix)
Love Hangover/Heartbreaker
I Stay In Love (Jody den...)
American Idol Medley

MARIAH POLSKA FACEBOOK

OSTATNIO NA FORUM

Online (0)
Zarejestrowani (0)
Ukryci (0)
Goście (0)MTV Unplugged

   

01. Emotionstekst
02. If It's Over tekst
03. Someday tekst
04. Vision Of Love tekst
05. Make It Happen tekst
06. I'll Be There tekst
07. Can't Let Go tekst

Kanadyjskie promo CD - Unplugged The Radio Special

   

01. A Radio Special---
02 - 21. Responses ---

Po ogromnym sukcesie pierwszych dwóch albumów, pod adresem Mariah zaczęły się pojawiać zarzuty, że jest artystą wyłącznie studyjnym. Wówczas Sony Music i Carey podjęli decyzję o zmianie tego wizerunku i postanowili udowodnić krytykom, że Mariah to pełnowartościowa artystka.

Po wydaniu siódmego singla "Make It Happen", artystka pojawiła się na scenie, by zaprezentować swoją muzykę i przede wszystkim swój głos. W marcu 1992 roku wystąpiła na koncercie zorganizowanym przez telewizję muzyczną MTV, MTV Unplugged.

Był to pierwszy raz, gdy zaśpiewałam tak wiele piosenek przed zgromadzoną publicznością.

MTV Unplugged to intymny koncert dla niewielkiej publiczności, podczas którego zaśpiewała sześć piosenek; cztery z albumu "Emotions" oraz dwie z debiutanckiego krążka, a także utwór nie ze swojego repertuaru - cover przeboju grupy The Jacksons 5, "I'll Be There". Wszystkie utwory, jak wskazuje na to nazwa koncertu, otrzymały akustyczne aranżacje.

Dzień przed show przyszli do mnie - mój menadżer i ludzie z MTV - i powiedzieli mi, że MTV naprawdę chce, żebym zaśpiewała jakiś cover, bo taka jest tradycja tego programu. Wówczas powiedziałam, "OK, od dawna chciałam zaśpiewać "I'll Be There", więc przygotuję tę piosenkę". Kochałam ją zawsze, odkąd pamiętam! Ludzie z wytwórni i telewizji nie byli zachwyceni tym pomysłem, jednak postawiłam na swoim i ostatecznie okazało się, że nawet chcą to wydać.

W ten sposób siódmym utworem na trackliście został cover przeboju The Jackson 5, "I'll Be There", który Mariah zaśpiewała w duecie z jednym ze swoich chórzystów, Trey'em Lorenzem. Piosenka spotkała się z ogromnym zainteresowaniem publiczności w studio i wytwórnia płytowa Carey podjęła decyzję o wydaniu jej w formie singla i rozesłaniu do radia. Utwór zadebiutował na 4. miejscu najpopularniejszych piosenek radiowych, by dwa tygodnie później trafić na szczyt zestawienia, na którym utrzymał się przez kolejnych osiem tygodni. Niedługo potem trafił na pierwsze miejsce listy The Billboard Hot 100, stając się kolejnym singlem numer jeden w dorobku Carey.

Sukces singla skłonił wytwórnię Carey do wydania całego albumu "MTV Unplugged". Później podjęto decyzje o wydaniu koncertu także w formie VHS i DVD.

Kiedy przygotowywaliśmy koncert nigdy nie przypuszczałam, że zostanie on wydany w formie albumu lub DVD. Myślałam, że to będzie po prostu świetne show i naprawdę chciałam je przygotować. Ale nikt wcześniej nie realizował z tego płyt. Ostatecznie wydaliśmy ten materiał, jednak starałam się zbyt dużo o tym nie myśleć.

To była po prostu ona, śpiewająca pośrodku sceny i wszyscy byli oczarowani tym akustycznym występem – podsumował koncert magazyn Vibe.

"MTV Unplugged" zamknęła usta krytykom. Mariah pokazała, co potrafi zrobić na żywo – dodał Trey Lorenz