POWITANIE
Witaj w największym i najdłużej działającym w sieci polskim serwisie informacyjnym poświęconym amerykańskiej legendzie muzyki pop & r'n'b, jedynej i niepowtarzalnej  Mariah Carey.

"Mariah to artystka o bardzo rzadkiej pięciooktawowej skali głosu. Od swojego debiutu w 1990 roku uznawana jest za jedną z najlepszych wokalistek w historii muzyki a także za doskonałą kompozytorkę - jest autorką prawie wszystkich swoich utworów. Albumy jakie nagrała wzbudzają uznanie zarówno krytyki jak i fanów na całym świecie".


DISCLAIMER
Nie utrzymujemy kontaktu zarówno z Mariah jak i z jej managementem. Teksty znajdujące się na stronie są autorstwa osób zajmujących się jej prowadzeniem, dlatego prosimy o uszanowanie naszej pracy i niepublikowanie naszej własności na innych stronach. Nie przypisujemy sobie praw autorskich do fotografii, materiałów audio oraz wideo. Prawa autorskie przysługują tylko i wyłącznie ich twórcom. Jakiekolwiek naruszenie praw autorskich nie jest z naszej strony zamierzone.

© Copyright MariahPolska.com
Jesteśmy z Wami od 11.07.2004.

AUDIO PLAYER
One Sweet Day (Live)
Triumphant (Pulse Radio Edit)
Almost Home
UTS (Drifting Re-Mix)
H.A.T.E.U. (Chew Fu Stop Hatin)
El Amor Que Soñé
H.A.T.E.U. (Benny Benassi Mix)
I Still Believe
Touch My Body (Remix)
Love Hangover/Heartbreaker
I Stay In Love (Jody den...)
American Idol Medley

MARIAH POLSKA FACEBOOK

OSTATNIO NA FORUM

Online (0)
Zarejestrowani (0)
Ukryci (0)
Goście (0)Merry Christmas II You


   

01. Santa Claus Is Coming To Town (Intro)  
02. Oh Santa!  
03. O Little Town Of Bethlehem / Little Drummer Boy Medley  
04. Christmas Time Is In The Air Again  
05. The First Noel / Born Is The King (Interlude)  
06. When Christmas Comes  
07. Here Comes Santa Claus (Right Down Santa Claus Lane) / Housetop Celebration  
08. Charlie Brown Christmas  
09. O Come All Ye Faithful / Hallelujah Chorus feat. Patricia Carey  
10. O Holy Night - Live from WPC in South Central Los Angeles  
11. One Child  
12. All I Want For Christmas Is You - Extra Festive  
13. Auld Lang Syne - The New Year's Anthem  

Wierzę, że muzyka jest darem. Naprawdę wierzę, że jest to dar od Boga. To dla tego uwielbiam śpiewać, szczególnie świąteczne utwory.

"Merry Christmas II You", dwudziesty album w dorobku Mariah Carey, jest następcą albumu "Merry Christmas" wydanego w 1994 roku. Sama Carey przyznaje, że powstałe w 2010 roku dzieło, właśnie w kategorii następcy należy traktować.

Ten album jest kwintesencją mojej miłości do Świąt Bożego Narodzenia i prezentem dla wszystkich tych, którzy ją podzielają i chcą świętować ten szczególny czas w roku w otoczeniu bliskiej sercu, radosnej muzyki. Jest to kontynuacja albumu "Merry Christmas" ode mnie dla Was. Nagrywanie go było niesamowitym doświadczeniem dla mnie i mam nadzieję, że Wam się spodoba. Mam nadzieję, że go pokochacie i będziecie się cieszyć nim, słuchając go przez lata.

Nad powstaniem płyty Mariah współpracowała ze znanymi producentami, a sam projekt nadzorował muzyczny potentat LA Reid. Dyrektorem artystycznym płyty został wieloletni współpracownik i przyjaciel Carey, Randy Jackson. Mariah współpracowała także z Jermainem Dupri, z którym wcześniej napisała m.in. "Always Be My Baby", "We Belong Together" oraz ze zdobywcą licznych nagród, kompozytorem i aranżerem Marc'em Shaimanem, który zadbał o magiczną aranżację całej płyty. Wśród twórców albumu pojawił się również James Poyser, z którym Mariah pracowała przy nagraniu albumu "The Emancipation of Mimi".

Uwielbiam Święta, jestem bardzo radosnym człowiekiem. Przyjaciele nazywają mnie nawet "Królową Świąt". Każdy, kto mnie zna, wie, ze Święta dla mnie to naprawdę "wielka" sprawa. Nawet gdy byłam dzieckiem , był to dla mnie zawsze najważniejszy czas w roku.
Zdecydowałam się nagrać drugi album świąteczny, ponieważ bardzo wiele osób mówi mi, że uwielbia pierwszy i że słuchają go już od lat. Mówią także, że uwielbiają "All I Want For Christmas Is You", że zawsze czekają na tę piosenkę i że ona zwiastuje im Święta, dlatego również na nowym albumie znalazło się dla niej miejsce. Muzykę do tego utworu skomponowałam na moim starym keyboardzie Casio, z czasem dopisałam do muzyki słowa. Do dziś trudno mi uwierzyć, gdy ktoś mówi mi, że dorastał przy tej muzyce. Na "Merry Christmas II You" jest także utwór "Oh Santa!" w podobnym stylu. Chciałam, by ta nowa piosenka brzmiała klasycznie, jak coś, co już kiedyś słyszeliście, a jednocześnie, by był to utwór na "aktualne czasy", który przetrwa test czasu.

Na płycie są też oczywiście ballady, tradycyjne utwory, podobnie jak na pierwszym albumie świątecznym. Jest także niespodzianka dla wszystkich, którzy od lat czekali na duet z mamą Mariah, Patricią Carey.

Wiele osób wie, że moja mama jest śpiewaczką operową i pytało mnie, czy nagram z nią jakiś utwór. Rozmawiałyśmy o tym i naprawdę chciałam, by ten duet pojawił się właśnie na świątecznym albumie. Było to dla mnie naprawdę ważne, by nagrać coś z moją mamą, naprawdę chciałam, by ludzie usłyszeli jej głos. Czuję teraz prawdziwą wdzięczność, że miałam okazję nagrać z nią tę piosenkę (O Come All Ye Faithful / Hallelujah Chorus) i uwiecznić nasz duet na zawsze. Ona sprawia, że czuję się naprawdę szczęśliwa w Święta, sama jest również bardzo radosna. To naprawdę coś ciekawego, ponieważ ludzie, którzy niekoniecznie są wielbicielami opery, będą mogli choć odrobinę jej doświadczyć, a jednocześnie jest to typowo bożonarodzeniowa piosenka, więc jest to ładne połączenie.

Tytuł albumu nawiązuje do pierwszej świątecznej płyty "Merry Christmas".  "II" ma symbolizować, że to album dla Was i jednocześnie drugi album świąteczny. Okładka jest również nawiązaniem do pierwszej płyty, to jej wieczorna, radosna wersja. David LaChapelle, który jest jednym z moich ulubionych fotografów artystki, przygotował ją właśnie dla niej.

Naprawdę chciałam zachować klimat pierwszej płyty, chciałam mieć pewność, że wokalnie będzie to coś, czego ludzie naprawdę chcą słuchać, że będą tam rozbudowane chórki i wokale. Jednocześnie chciałam też, by płyta zachowała radosny, lekki klimat. Uwielbiam tworzyć muzykę i eksperymentować z różnymi stylami i chciałam, by było to słychać na tym albumie. Byłam bardzo zainspirowana muzyką Nat King Cole'a i cała tą klasykąm, również muzyką The Jackson 5 i stylem lat sześćdziesiątych, który charakteryzuje się bardzo radosną muzyką świąteczną, która sprawia, ze czujesz się szczęśliwy. Na albumie jest R&B, jest też jazz. Orkiestracją całości zajął się niesamowity, genialny Marc Sheiman - nadała albumowi brzmienie zbliżone do soundtracku.
Podczas prac nad płytą pracowałam także z Jamesem Poyserem, z którym napisałam kiedyś utwór "Mine Again", będący faworytem fanów. Wspólnie napisaliśmy piosenkę "When Christmas Come", która opowiada o wszystkich aspektach Świąt, o rodzinie, religii, wzajemnych relacjach; wszystkim tym, co definiuje Święta. Pracowałam także z Randy Jacksonem. To wspaniały muzykiem i naprawdę mnie zna, wie jaka jestem i udekorował całe studio tak, by panowała w nim świąteczna atmosfera, nawet jeśli mieliśmy środek lata. Chciałam, by wrażenie było autentyczne. Bez Randy'go nie byłoby tego albumu, był bardzo pomocny i skierował mnie na wspaniałą przestrzeń. To niezwykły muzyk, a nie tylko ktoś, kto ocenia innych w konkursie talentów.

Album został wydany w kilku wariantach, m.in. z bonusowym DVD, zawierającym 30-minutowy wywiad z Mariah, w którym opowiada o muzycznych inspiracjach oraz o świątecznych wspomnieniach i tradycjach w jej domu. Wywiad przeplatany jest relacjami zza kulis, ukazującymi pracę Carey nad albumem, wywiadem z Patricią Carey oraz kompozytorem i głównym aranżerem albumu, Marcem Sheimanem, a także prywatnymi świątecznymi zdjęciami Mariah.