POWITANIE
Witaj w największym i najdłużej działającym w sieci polskim serwisie informacyjnym poświęconym amerykańskiej legendzie muzyki pop & r'n'b, jedynej i niepowtarzalnej  Mariah Carey.

"Mariah to artystka o bardzo rzadkiej pięciooktawowej skali głosu. Od swojego debiutu w 1990 roku uznawana jest za jedną z najlepszych wokalistek w historii muzyki a także za doskonałą kompozytorkę - jest autorką prawie wszystkich swoich utworów. Albumy jakie nagrała wzbudzają uznanie zarówno krytyki jak i fanów na całym świecie".


DISCLAIMER
Nie utrzymujemy kontaktu zarówno z Mariah jak i z jej managementem. Teksty znajdujące się na stronie są autorstwa osób zajmujących się jej prowadzeniem, dlatego prosimy o uszanowanie naszej pracy i niepublikowanie naszej własności na innych stronach. Nie przypisujemy sobie praw autorskich do fotografii, materiałów audio oraz wideo. Prawa autorskie przysługują tylko i wyłącznie ich twórcom. Jakiekolwiek naruszenie praw autorskich nie jest z naszej strony zamierzone.

© Copyright MariahPolska.com
Jesteśmy z Wami od 11.07.2004.

AUDIO PLAYER
One Sweet Day (Live)
Triumphant (Pulse Radio Edit)
Almost Home
UTS (Drifting Re-Mix)
H.A.T.E.U. (Chew Fu Stop Hatin)
El Amor Que Soñé
H.A.T.E.U. (Benny Benassi Mix)
I Still Believe
Touch My Body (Remix)
Love Hangover/Heartbreaker
I Stay In Love (Jody den...)
American Idol Medley

MARIAH POLSKA FACEBOOK

OSTATNIO NA FORUM

Online (0)
Zarejestrowani (0)
Ukryci (0)
Goście (0)Memoirs Of An Imperfect Angel

   

01. Betcha Gon' Know (The Prologue)tekst
02. Obsessed tekst
03. H.A.T.E.U. tekst
04. Candy Bling tekst
05. Ribbon tekst
06. Inseparable tekst
07. Standing O tekst
08. It's A Wrap tekst
09. Up Out My Face tekst
10. Up Out My Face (The Reprise) --
11. More Than Just Friends tekst
12. The Impossible tekst
13. The Impossible (The Reprise) --
14. Angel (The Prelude) --
15. Angels Cry tekst
16. Languishing (The Interlude) tekst
17. I Want To Know What Love Is tekst
18. Obsessed (Cahill Radio Mix) ---
19. Obsessed (Seamus Haji & Paul Emanuel Radio Edit) ---
20. Obsessed (Jump Smokers Radio Edit) ---
21. Obsessed (Friscia and Lamboy Radio Mix) ---

"Memoirs Of An Imperfect Angel" to dwunasty studyjny krążek Mariah. Album promował utwór "Obsessed" wyprodukowany przez Mariah, The-Dream i Tricky Stewarda, których dziełem jest również większość materiału na płycie, która w całości została wyprodukowana przez Antonio "L.A." Reida.

Dobry obserwator może zauważyć niedoskonałości. Mogą być dostrzegalne jako rysy albo cechy, które czynią nas ludźmi - i które powodują, że chcemy być lepsi, dążymy do doskonałości, choć wiemy, że nigdy do końca jej nie osiągniemy. Na "Memoirs of an Imperfect Angel", Mariah odkrywa nasze człowieczeństwo z rzadko spotykaną głębią i szczerością. To jedna z najpoważniejszych deklaracji w jej długiej, znakomitej karierze.

Każda z piosenek jest jak intymna rozmowa lub czytanie pamiętnika - mówi Carey o albumie. - Wiele z nich odnosi się do różnych chwil w moim życiu. Niektóre były inspirowane filmami, inne prawdziwymi wydarzeniami, które mi się przytrafiły, inne z kolei to historie opowiedziane przez moich przyjaciół.

Carey z pomocą The-Dream'a i Tricky Stewart'a napisała i wyprodukowała cały - z jednym wyjątkiem - album. Zmienne rytmy i wpadające w ucho melodie płynące z piosenek łącza się z intymnymi słowami, tworząc wrażenie rozmowy pomiędzy przyjaciółmi.

Pierwszemu singlowi promującemu album - "Obsessed" - towarzyszy klip w reżyserii Bretta Ratnera (autora trylogii "Godziny szczytu"), w którym Mariah wciela się w dwie role: gwiazdy i jej natrętnego fana. Podobnie jak w teledysku w tekście zestawione są druzgocące stwierdzenia ("Last man on the Earth still couldn't get this") i nieco humoru ("See right through you like you're bathin' in Windex"). "Up Out My Face" w równie złośliwy sposób mówi o końcu pewnego związku, podobnie jak "It's a Wrap".

Ballada "H.A.T.E.U." mówi o rozstaniu i trudnym momencie gdy strata i żal przeistacza się w oczyszczający gniew. Ale tytuł piosenki ma inne znaczenie, niż w pierwszym momencie może się wydawać.

To pierwsza piosenka, którą napisałam na tę płytę. A tytuł to skrót od Having A Typical Emotional Upset (odczuwać typowe emocjonalne przygnębienie).

Mariah posiada niespotykaną skalę głosu, co doskonale pokazuje w "H.A.T.E.U.".

Śpiewam w górnym rejestrze mojego głosu: nie improwizuję, jest to integralny fragment piosenki - mówi. - Nie robiłam tego wcześniej i kiedy jej słucham, kojarzy mi się z "Lovin' You" Minnie Riperton. Zestawienie dwóch piosenek o przeciwstawnych tytułach "Lovin' You" i "H.A.T.E.U." brzmi nieco ironicznie, ale mój utwór jest rodzajem ukłonu w stronę Minnie, która miała ogromny wpływ na moje śpiewanie.

"Memoirs Of An Imperfect Angel" kończy się doskonałą interpretacją przepięknej ballady grupy Foreigner "I Want to Know What Love Is". Głos Mariah wspina się na szczyty, podczas gdy chór śpiewa o tym, że miłość to uczucie zbliżające każdą ludzką istotę do boskości.

Napisałam piosenkę pt. "Imperfect", która ostatecznie nie znalazła się na płycie. Tekst tej piosenki mówi o tym, że świat wywiera na nas presję - szczególnie na kobiety - musimy być doskonałe, dobrze wyglądać, ale to niemożliwe, bo nikt nie jest doskonały. Tylko Bóg jest doskonały. Próbuję być dobrym człowiekiem, ale z pewnością nie aniołem!

Po skompletowaniu całego materiału na płytę, postanowiłam zatytułować go "Memoirs of an Imperfect Angel" - mówi Carey. - Album Minnie Riperton, z którego pochodzi "Lovin' You" nazywał się Perfect Angel. Tak po prostu musiało być.