POWITANIE
Witaj w największym i najdłużej działającym w sieci polskim serwisie informacyjnym poświęconym amerykańskiej legendzie muzyki pop & r'n'b, jedynej i niepowtarzalnej  Mariah Carey.

"Mariah to artystka o bardzo rzadkiej pięciooktawowej skali głosu. Od swojego debiutu w 1990 roku uznawana jest za jedną z najlepszych wokalistek w historii muzyki a także za doskonałą kompozytorkę - jest autorką prawie wszystkich swoich utworów. Albumy jakie nagrała wzbudzają uznanie zarówno krytyki jak i fanów na całym świecie".


DISCLAIMER
Nie utrzymujemy kontaktu zarówno z Mariah jak i z jej managementem. Teksty znajdujące się na stronie są autorstwa osób zajmujących się jej prowadzeniem, dlatego prosimy o uszanowanie naszej pracy i niepublikowanie naszej własności na innych stronach. Nie przypisujemy sobie praw autorskich do fotografii, materiałów audio oraz wideo. Prawa autorskie przysługują tylko i wyłącznie ich twórcom. Jakiekolwiek naruszenie praw autorskich nie jest z naszej strony zamierzone.

© Copyright MariahPolska.com
Jesteśmy z Wami od 11.07.2004.

AUDIO PLAYER
One Sweet Day (Live)
Triumphant (Pulse Radio Edit)
Almost Home
UTS (Drifting Re-Mix)
H.A.T.E.U. (Chew Fu Stop Hatin)
El Amor Que Soñé
H.A.T.E.U. (Benny Benassi Mix)
I Still Believe
Touch My Body (Remix)
Love Hangover/Heartbreaker
I Stay In Love (Jody den...)
American Idol Medley

MARIAH POLSKA FACEBOOK

OSTATNIO NA FORUM

Online (0)
Zarejestrowani (0)
Ukryci (0)
Goście (0)Mariah Carey


   

01. Vision Of Lovetekst
02. There's Got To Be A Way tekst
03. I Don't Wanna Cry tekst
04. Someday tekst
05. Vanishing  tekst
06. All In Your Mind tekst
07. Alone In Love tekst
08. You Need Me tekst
09. Sent From Up Above tekst
10. Prisoner tekst
11. Love Takes Time tekst
   

Bonusowy krążek limitowanej edycji albumu, która ukazała się w Australii.
01. Mariah Carey Profile ---
02. Interview responses ---
03. Vanishing (Live) tekst
04. Don't Play That Song (Live) tekst

Debiutancki album "Mariah Carey" to niewątpliwie zapowiedź narodzin nowej gwiazdy muzyki pop. Jej niesamowity głos oraz fakt, że współkomponowała każdy z utworów, wyróżnia ją pośród innych artystek obdarzonych wspaniałymi głosami, takimi jak: Celine Dion czy Whitney Houston. Pomimo wolnego startu, po 36 tygodniach od czasu wydania, album "Mariah Carey" wspina się na pierwsze miejsce prestiżowej listy Billboard 200, gdzie pozostaje na samym szczycie przez 11 tygodni, przynosząc Mariah dwie nagrody Grammy - "Najlepsza Wokalistka Pop 1991" oraz "Debiut Roku 1991". Pierwszym singlem zwiastującym album zostaje piosenka "Vision Of Love" - wspaniała ballada wyprodukowana przez Rhetta Lawrence - pierwszy numer 1 Mariah - i choć jej tytuł wskazuje na odkrywanie miłości, artystka zaprzeczyła temu, jakoby utwór miał opowiadać o konkretnej osobie.

To utwór o miłości do Boga, o pragnieniu realizowania marzeń, o chęci bycia piosenkarką i tworzeniu muzyki. Tak naprawdę piosenka ta reprezentuje wszystko, co ważne w życiu. To utwór prosto z serca.

Inspirację do jego powstania stanowiły przeżycia z dzieciństwa Carey, głównie te smutne.

Rozwód moich rodziców, wieczne przeprowadzki i uszczypliwość sąsiadów. To, że jest się młodym, nie oznacza, że nie miało się ciężkiego życia. To wszystko było dla mnie bardzo trudne. I o tym jest ta piosenka.

W sumie cztery utwory z tego albumu zawędrowały na szczyt listy Billboard Hot 100: "Vision Of Love", "Love Takes Time", "Someday" i "I Don't Wanna Cry".

Cztery dni po swoim pierwszym występie telewizyjnym w programie Arsenio Hall Show, Mariah znalazła się w samym centrum hali sportowej The Palace w Detroit, gdzie w czasie finałowej fazy rozgrywek NBA zaśpiewała amerykańską pieśń patriotyczną "America The Beautiful". Występ ten był bardzo dobrym posunięciem marketingowym. Zgromadził ponad 20 tysięcy ludzi w hali oraz około 14,3 miliona osób przed telewizorami.

Nigdy nie śpiewałam przed tak wielką publicznością. Byłam bardzo zdenerwowana, jednak gdy oglądam to teraz, jest to niesamowite uczucie, gdyż w czasie fragmentu "from sea to shining sea" zaśpiewałam bardzo wysoko. Cały tłum bardzo na to zareagował, a nikt nie miał pojęcia, kim naprawdę jestem. Gdy oglądam reakcję graczy i ich miny...był to dla mnie wyjątkowy czas.

Komentator  sportowy stacji CBS, Pat O'Brien, tuż po tym niesamowitym wykonaniu "America The Beautiful" dodał: "The Palace ma teraz swoją Królową!".

Utwory na legendarnej taśmie demo, dzięki której artystka podpisała kontrakt z wytwórnią Sony Music, zostały skomponowane i wyprodukowane przez nią samą i jej muzycznego partnera Bena Marguliesa. Ponieważ materiał znajdujący się na taśmie był zbyt bardzo inspirowany muzyką r'n'b, szefostwo Sony postanowiło zmienić aranżacje piosenek tak, żeby album spotkał się z dobrym przyjęciem zarówno na rynku muzyki r'n'b jak i popularnej. Carey wraz z Benem chciała zająć się produkcją płyty, jednak zarząd Sony zatrudnił do tego celu najlepszych producentów tamtych czasów (Rhett Lawrence, Ric Wake i Narada Michael Walden). Mając przygotowanych 10 piosenek wysłano je do miksowania i rozpoczęto tłoczenie oraz druk, jednak za sprąwa piosenki Love Takes Time (której produkcją zajął sie Walter Afanasieff) proces ten został opóźniony. Utwór powstał podczas krótkiej podróży promocyjnej i tak bardzo spodobał się kierownictwu Sony Music, że zdecydowano o zamieszczeniu go na albumie. W skutek czego pierwsze kilka tysięcy egzemplarzy albumu ukazało się ze spisem piosenek liczącym tylko 10 utworów, choć w rzeczywistości na płycie znajdowało się ich 11.