POWITANIE
Witaj w największym i najdłużej działającym w sieci polskim serwisie informacyjnym poświęconym amerykańskiej legendzie muzyki pop & r'n'b, jedynej i niepowtarzalnej  Mariah Carey.

"Mariah to artystka o bardzo rzadkiej pięciooktawowej skali głosu. Od swojego debiutu w 1990 roku uznawana jest za jedną z najlepszych wokalistek w historii muzyki a także za doskonałą kompozytorkę - jest autorką prawie wszystkich swoich utworów. Albumy jakie nagrała wzbudzają uznanie zarówno krytyki jak i fanów na całym świecie".


DISCLAIMER
Nie utrzymujemy kontaktu zarówno z Mariah jak i z jej managementem. Teksty znajdujące się na stronie są autorstwa osób zajmujących się jej prowadzeniem, dlatego prosimy o uszanowanie naszej pracy i niepublikowanie naszej własności na innych stronach. Nie przypisujemy sobie praw autorskich do fotografii, materiałów audio oraz wideo. Prawa autorskie przysługują tylko i wyłącznie ich twórcom. Jakiekolwiek naruszenie praw autorskich nie jest z naszej strony zamierzone.

© Copyright MariahPolska.com
Jesteśmy z Wami od 11.07.2004.

AUDIO PLAYER
One Sweet Day (Live)
Triumphant (Pulse Radio Edit)
Almost Home
UTS (Drifting Re-Mix)
H.A.T.E.U. (Chew Fu Stop Hatin)
El Amor Que Soñé
H.A.T.E.U. (Benny Benassi Mix)
I Still Believe
Touch My Body (Remix)
Love Hangover/Heartbreaker
I Stay In Love (Jody den...)
American Idol Medley

MARIAH POLSKA FACEBOOK

OSTATNIO NA FORUM

Online (0)
Zarejestrowani (0)
Ukryci (0)
Goście (0)Emotions

   
01. Emotions tekst
02. And You Don't Remember tekst
03. Can't Let Go tekst
04. Make It Happen tekst
05. If It's Over tekst
06. You're So Cold tekst
07. So Blessed tekst
08. To Be Around You tekst
09. Till The End Of Time tekst
10. The Wind tekst

Drugi album studyjny w karierze Mariah. Oryginalnie miał nosić nazwę "The Wind" (po tytule jednego z utworów), jednak w rezultacie końcowym przyjął nazwę pierwszego singla go promującego, "Emotions", którego premiera miała miejsce podczas rozdania nagród MTV we wrześniu 1991 roku. Piosenka zawędrowała na pierwsze miejsce listy Billboard Hot 100 stająć się przy tym piątym numerem jeden z rzędu w karierze Mariah i tym samym bije ona dwudziestojednoletni rekord zespołu The Jackson's Five, który umieścił na pierwszym miejscu Billboard'u cztery single z rzędu.

"Emotions" to pierwszy album, na którym Carey pokazuje swoje producenckie umiejętności, które zachwyciły krytykę. Z perspektywy muzycznego rynku był sprawdzianem jej artystycznej pozycji wypracowanej podczas debiutu i dowodem na to, że sukces młodziutkiej artystki był w pełni zasłużony i w żadnym wypadku przypadkowy. Album był też sprawdzianem producenckich umiejętności Carey. Tym razem Mariah miała więcej swobody, dano jej możliwość wyboru osób, z którymi chciałaby współpracować.

Nagrałam ten album w cztery miesiące spędzając w studio każdą noc, aż do piątej nad ranem. Wracałam do domu, by się przespać do drugiej i ponownie wchodziłam do studia. Ale definitywnie czuję się tą samą osobą, którą byłam dwa lata temu. Może dlatego, że nadal robie to samo – tworzę muzykę, a to daje mi najwięcej radości.

Pomimo sukcesu jaki odniósł debiutancki album, Ben Margulies nie wziął udziału w pracy nad "Emotions". Wiązało się to z konfliktem pomiędzy nim a Carey. Konflikt związany był z zerwaniem z nim kontraktu przez kierownictwo Sony/Columbia, który gwarantował mu połowę zysków ze sprzedaży debiutanckiej płyty. Mariah chciała ocalić przyjaźń oraz utrzymać dobre relacje zawodowe, jednak nie doszli do porozumienia. Podczas produkcji Emotions, Mariah porzuciła producentów odpowiedzialnych za produkcję pierwszego albumu i zdecydowała się na współpracę z protegowanym Michaela Waldena, Walterem Afanasieffem, który wyprodukował "Love Takes Time". Od czasu, gdy się poznali, zaczęli produkować hit za hitem. Carey nuciła melodie, które później grał Walter. Album ten zgromadził nową grupę muzyków odpowiedzialnych za inne brzmienie muzyki. David Cole i Robert Clivilles z C&C Music Factory odpowiedzialni byli za szybkie numery. Wraz z Carey stworzyli hity: "Emotions" oraz "Make It Happen".

Dorastając w Nowym Jorku, Mariah miała możliwość poznać najprzeróżniejsze muzyczne style, łącznie z jazzem i operą. Z czasem zainteresowała się też gospel. Tak szerokie spojrzenie na muzykę pozwoliło jej lepiej ją zrozumieć i zainspirowało do tworzenia własnych melodii.
A ta dziewczyna naprawdę potrafi pisać muzykę! I śpiewać! Ale co ciekawe, w szkole nigdy nie demonstrowała publicznie swojego talentu, nigdy nie brała udziału w konkursach talentów i nie występowała w żadnych zespołach. Nigdy też nie starała się być najlepszą z najlepszych w nauce. Zawsze jednak była zdeterminowana, by osiągnąć muzyczny sukces - w domowym zaciszu po prostu komponowała i śpiewała. Reszta jest już historią.

O jej debiutanckim albumie można powiedzieć, że każda następna piosenka jest co najmniej tak dobra, jeśli nie lepsza niż jej poprzedniczka. I każdy, kto kocha muzykę Mariah, na pewno musi też poznać album "Emotions".
Mariah Carey jest młoda i jej gwiazda dopiero rozbłysła, ale już dziś możemy powiedzieć, że będzie nam świecić latami. Kto wie, może kiedyś o debiutantkach będziemy mówić: "ona śpiewa jak Mariah Carey"?

Inspirację do powstania albumu "Emotions" stanowiła muzyka Arethy Franklin, Stevie Wondera, Mahalii Jackson i styl wytwórni Motown.

W dzisiejszej muzyce brakuje surowości R&B. "Emotions" ma klimat właśnie takich starych nagrań z Motown.

"Emotions" – adekwatnie do tytułu – pokazuje bardzo zróżnicowane artystyczne oblicze Carey – od utworów w stylu gospel, jak np. "And You Don't Remember", który zainspirowany jest piosenkami Mahalii Jackson, po jazzową kompozycja "The Wind". Na płycie zabrakło natomiast kompozycji z repertuaru Arethy Franklin, "A Natural Woman", do nagrania, której namawiała artystkę Carol King. Jej miejsce zajęła skomponowana przez obie panie piosenka "If It's Over".

Nie chciałam nagrywać tej piosenki, ponieważ wykonywała ją Aretha Franklin – jedna z moich idolek. Są wykonania, których nie powinno się ruszać.

"Po wysłuchaniu tej niezwykłej kolekcji mogę powiedzieć tylko jedno – nigdy nie czułem prawdziwych emocji, dopóki nie wysłuchałem tej płyty" – podsumował album "Emotions" dziennikarz magazynu Music.