POWITANIE
Witaj w największym i najdłużej działającym w sieci polskim serwisie informacyjnym poświęconym amerykańskiej legendzie muzyki pop & r'n'b, jedynej i niepowtarzalnej  Mariah Carey.

"Mariah to artystka o bardzo rzadkiej pięciooktawowej skali głosu. Od swojego debiutu w 1990 roku uznawana jest za jedną z najlepszych wokalistek w historii muzyki a także za doskonałą kompozytorkę - jest autorką prawie wszystkich swoich utworów. Albumy jakie nagrała wzbudzają uznanie zarówno krytyki jak i fanów na całym świecie".


DISCLAIMER
Nie utrzymujemy kontaktu zarówno z Mariah jak i z jej managementem. Teksty znajdujące się na stronie są autorstwa osób zajmujących się jej prowadzeniem, dlatego prosimy o uszanowanie naszej pracy i niepublikowanie naszej własności na innych stronach. Nie przypisujemy sobie praw autorskich do fotografii, materiałów audio oraz wideo. Prawa autorskie przysługują tylko i wyłącznie ich twórcom. Jakiekolwiek naruszenie praw autorskich nie jest z naszej strony zamierzone.

© Copyright MariahPolska.com
Jesteśmy z Wami od 11.07.2004.

AUDIO PLAYER
One Sweet Day (Live)
Triumphant (Pulse Radio Edit)
Almost Home
UTS (Drifting Re-Mix)
H.A.T.E.U. (Chew Fu Stop Hatin)
El Amor Que Soñé
H.A.T.E.U. (Benny Benassi Mix)
I Still Believe
Touch My Body (Remix)
Love Hangover/Heartbreaker
I Stay In Love (Jody den...)
American Idol Medley

MARIAH POLSKA FACEBOOK

OSTATNIO NA FORUM

Online (0)
Zarejestrowani (0)
Ukryci (0)
Goście (0)Daydream

   

01. Fantasytekst
02. Underneath The Stars tekst
03. One Sweet Day tekst
04. Open Arms tekst
05. Always Be My Baby tekst
06. I Am Free tekst
07. When I Saw You tekst
08. Long Ago tekst
09. Melt Away tekst
10. Forever tekst
11. Daydream Interlude (Fantasy Sweet Dub Mix) tekst
12. Looking In tekst
13. El Amor Que Sone* tekst
14. Fantasy (Def Club Mix)** tekst

"Daydream" to najprawdopodobniej najbardziej udany album pod względem trzech cech, które uczyniły Mariah najlepiej sprzedającą się artystką dekady: nieprawdopodobny pięciooktawowy głos, ballady, dzięki którym stała się dobrze rozpoznawalna oraz coraz bardziej widoczna w jej muzyce inspiracja gatunkiem R'n'B. Przewodni singiel z tego albumu, "Fantasy", staje się pierwszym w historii listy Billboard Hot 100 singlem żeńskiego wokalisty debiutującym na pierwszym miejscu.

Kolejny, drugi singiel z albumu, "One Sweet Day", nagrany wspólnie z grupą Boyz II Men, to nie jeden, ale 112 dni. Tyle, bo aż 16 tygodni pozostaje numerem jeden listy Billboard Hot 100. Żadnemu innemu artyście nie udało się powtórzyć tego wyczynu. Album zawiera cover piosenki Journey'a pt: "Open Arms". Mariah nagrała hiszpańskojęzyczną wersję tego utworu, "El Amor Que Sone"* która jako utwór bonusowy znalazła się na albumie "Daydrem" w niektórych krajach hiszpańskojęzycznych, a także na komercyjnej wersji singla "Open Arms" wydanego w Australii.

W muzyce Mariah doszły do głosu fascynacje brzmieniami ulicy. Tak nagły zwrot w wykonaniu ulubienicy białej Ameryki przygotował grunt pod dzisiejszą dominację R'n'B i uczynił ze współpracy piosenkarek z raperami powszechnie akceptowany standard. To dzięki remiksowi "Fantasy" z Ol' Dirty Bastard, Mariah zburzyła mur między gettem hiphopowców i światem list przebojów.

* - bonustrack w krajach hiszpańskojęzycznych
** - bonustrack w Japonii