POWITANIE
Witaj w największym i najdłużej działającym w sieci polskim serwisie informacyjnym poświęconym amerykańskiej legendzie muzyki pop & r'n'b, jedynej i niepowtarzalnej  Mariah Carey.

"Mariah to artystka o bardzo rzadkiej pięciooktawowej skali głosu. Od swojego debiutu w 1990 roku uznawana jest za jedną z najlepszych wokalistek w historii muzyki a także za doskonałą kompozytorkę - jest autorką prawie wszystkich swoich utworów. Albumy jakie nagrała wzbudzają uznanie zarówno krytyki jak i fanów na całym świecie".


DISCLAIMER
Nie utrzymujemy kontaktu zarówno z Mariah jak i z jej managementem. Teksty znajdujące się na stronie są autorstwa osób zajmujących się jej prowadzeniem, dlatego prosimy o uszanowanie naszej pracy i niepublikowanie naszej własności na innych stronach. Nie przypisujemy sobie praw autorskich do fotografii, materiałów audio oraz wideo. Prawa autorskie przysługują tylko i wyłącznie ich twórcom. Jakiekolwiek naruszenie praw autorskich nie jest z naszej strony zamierzone.

© Copyright MariahPolska.com
Jesteśmy z Wami od 11.07.2004.

AUDIO PLAYER
One Sweet Day (Live)
Triumphant (Pulse Radio Edit)
Almost Home
UTS (Drifting Re-Mix)
H.A.T.E.U. (Chew Fu Stop Hatin)
El Amor Que Soñé
H.A.T.E.U. (Benny Benassi Mix)
I Still Believe
Touch My Body (Remix)
Love Hangover/Heartbreaker
I Stay In Love (Jody den...)
American Idol Medley

MARIAH POLSKA FACEBOOK

OSTATNIO NA FORUM

Online (0)
Zarejestrowani (0)
Ukryci (0)
Goście (0)Butterfly

   

01. Honeytekst
02. Butterfly tekst
03. My All tekst
04. The Roof tekst
05. Fourth Of July tekst
06. Breakdown tekst
07. Babydoll tekst
08. Close My Eyes tekst
09. Whenever You Call tekst
10. Fly Away (Butterfly Reprise) tekst
11. The Beautiful Ones tekst
12. Outside tekst
13. Honey (So So Def Radio Mix) Bonustrack tekst
14. Honey (Def Club Mix) Bonustrack --
15. Mi Todo* tekst

"Po raz pierwszy od czasu debiutanckiego albumu czuję się, jakbym wypuściła kawałek siebie. Czuję się na tyle wolna, aby włożyć więcej siebie w moją muzykę".

Nieżyczliwi przypisywali spektakularne sukcesy Mariah ogromnym możliwościom i pozycji jej męża (Tommy Motolla), który w czasie trwania ich małżeństwa stał się szefem wytwórni Sony. Wydając album "Butterfly", Mariah udowodniła, że sukces zawdzięcza tylko własnej wytrwałości i cięzkiej pracy. "Butterfly" to pierwszy album wydany bez udziału Motolli i osiągnął spory sukces. Aż dwa utwory z tego krążka trafiły na pierwsze miejsce listy Billboard Hot 100 - "Honey" i "My All", a sama płyta osiągnęła status Pięciokrotnej Multiplatyny.

Płyta ta jest ważnym symbolem okresu życia i rozwoju kariery Mariah. Korzystając z nieograniczonych możliwości dokonuje zmian, których wcześniej nie pozwolono jej wprowadzać - śpiewa bardziej wyciszonym głosem skupiając się na jego barwie niż na skali. Tytuł krążka jest symboliczny, bo motyl, zdaniem Mariah, oznacza wolność. Wolność, którą odzyskała.

Piosenka "My All" została nagrana także w języku hiszpańskim - "Mi Todo".


* - bonustrack w niektórych krajach hiszpańskojęzycznych